Старт КШГ "Кіберджура"
Інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяINFORM повідомило, що Національний університет оборони долучився до впровадження на всеукраїнському рівні командно-штабної гри «Кіберджура».
З метою впровадження на всеукраїнському рівні командно-штабної гри «Кіберджура» заступник начальника Національного університету оборони України з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан долучився до створення навчальних матеріалів для досягнення цілей та завдань зазначеного проєкту, повідомляє офіційний портал НУОУ.
‒ На мій погляд, «Кіберджура» на базі автоматизованої системи управління військами «Славутич» у цивільному житті буде надзвичайно корисною. Адже система достатньо різнопланова й дозволяє виконувати цілий спектр завдань, багато з яких можна використати у вирішенні цивільних завдань, пов’язаних з територіальною обороною, ліквідацією наслідків техногенних катастроф тощо. А завдяки роботі колективу, який працює над удосконаленням цієї системи, кількість задач та функціональних підсистем постійно зростає, ‒ зазначив Сергій Салкуцан.
Творці «Кіберджури» стверджують: це абсолютно інноваційний проєкт. І досить актуальний, адже все, що пов’язано з кібербезпекою, кіберграмотністю суспільства дуже важливе. Бо інформпростір є потужним чинником впливу на підсвідомість, настрої людей.
Сергій Салкуцан розповів про можливості АСУВ «Славутич» як однієї з платформ для реалізації КШГ «Кіберджура». За його словами, згадану систему розробили фахівці університету. Потім вона пройшла апробацію в бойових умовах під час ведення антитерористичної операції, і вже понад 5 років її використовують в освітньому процесі НУОУ.
«Славутич» досить складна і містить 10 функціональних та забезпечуючих підсистем. Її цінністю й унікальністю є забезпечення підтримки інших систем за рахунок використання понад 20 розрахункових задач і моделей.
‒ Фактично, можна говорити про те, що АСУВ «Славутич» забезпечує більшість функцій роботи сучасного штабу з питань планування і ведення, а також управління військами під час операції. Зокрема, безпосереднє проведення оперативно-тактичних розрахунків, передача інформації, ведення оперативних та бойових документів, обмін інформацією між структурними підрозділами. Причому останній забезпечується в різних режимах як передача електронних документів, так і відео-конференцзв’язок. Важливою є можливість ведення графічних оперативних і бойових документів, які можна постійно оновлювати, відображаючи все, що відбувається на полі бою, ‒ наголосив Сергій Салкуцан.
Завдяки АСУВ «Славутич» виш накопичив хороший досвід підготовки слухачів. Для функціонування системи тут розгорнута розгалужена електронно-обчислювальна мережа, де створена значна кількість робочих місць.
‒ Ця мережа охоплює всі будівлі університету, а окремі складові частини розміщені як на навчальних командних пунктах, у Центрі імітаційного моделювання, так і в окремих аудиторіях. Загальна кількість точок доступу до системи «Славутич» – понад 150. Торік ми розгортали під час навчань 12 пунктів управління, розосереджених територією університету. До системи долучили понад 500 абонентів, а кількість автоматизованих робочих місць становила понад 250, ‒ зазначив Сергій Салкуцан.
Підсумовуючи, генерал зазначив, що майбутнє університету – саме за
впровадженням інформаційних технологій в освітній процес та в практику
підготовки військ. Саме АСУВ «Славутич» є тим інструментом, який
дозволить офіцерам українського війська в умовах мінливого
інформаційного простору, кіберзагроз та викликів бути на «ти» із
сучасними інформаційними системами і ефективно виконувати завдання з
планування операцій та управління військами (силами) в умовах глибокої
діджиталізації поля бою.
АрміяІнформ - Інформаційне агентство Міністерства оборони України!
ВідповістиВидалитиhttps://armyinform.com.ua/2020/10/1-zhovtnya-v-ukrayini-startuye-misyacz-kiberbezpeky-v-ramkah-yakogo-provodytsya-vijskovo-patriotychna-komandno-shtabna-gra-kiberdzhura/?fbclid=IwAR1vsxzqThjHrHRK-7CFc_1vCY9aayrmZ5dMzn94rqL897RCZ0VntOV-LNg